Пральні засоби

Вся правда про дитячі пральні засоби

Коли в домі з’являється дитина, прання перетворюється в щоденний обов’язок. Багато господинь знають, що дитячі речі не можна прати звичайним «дорослим» засобом для прання.

Причина проста – дитяча шкіра дуже ніжна і чутлива до всякого роду хімічних сполук і ароматизаторів. І навіть після старанного полоскання на волокнах тканини залишаються мікрочастинки хімічних речовин, які можуть викликати у малюка подразнення шкіри і навіть алергічні реакції.

На ринку є безліч дитячих пральних засобів, виробники яких стверджують, що вони повністю безпечні для дитячого здоров’я. Але чи дійсно це так? Давайте розберемося.

3 критерії вибору прального засобу

Головний критерій – безпека для здоров’я. Дослідження вчених стверджують, що дитяча алергія в 80% випадків появляється внаслідок контакту з хімією, в тому числі – через пральний порошок. Тому відсутність шкідливих речовин, які здатні викликати алергію, – основний критерій для вибору дитячого засобу для прання.

Висока якість прання. Маленькі діти брудняться постійно. При цьому характер плям украй різноманітний. Пральний порошок повинен добре відпирати всі види плям. Крім того, засіб не повинен псувати тканину і вимивати колір.

Безпека для пральної машини. Неякісні засоби і жорстка вода можуть з часом стати причиною поломки машини. А якщо врахувати високу частоту прання, то потрібно вибирати речовину для прання зі щадною дією і для побутової техніки.

Токсичність дитячих пральних засобів

Далеко не всі дитячі порошки і гелі насправді можна використовувати для прання дитячої білизни, навіть якщо на упаковці є написи «Дитячий», «Baby» або аналогічні.

Спеціально для того, щоб можна було оцінити рівень ризику, контролюючі органи ввели індекс токсичності. Чим більший цей індекс, тим вищий ризик негативного впливу на людину.

При сертифікації пральні засоби повинні обов’язково проходити дослідження на токсичність. Для цього їх розводять з водою в рекомендованій виробником концентрації і добавляють в цей розчин сім’я бика. Чим швидше живі клітини гинуть в розчині, тим вища його токсичність.

Але виробники не зобов’язані вказувати індекс токсичності на упаковках, тому якість прального засобу можна визначити за наявністю або відсутністю шкідливих речовин.

Яких речовин не повинно бути в дитячих пральних засобах

  • Фосфати і фосфонати. Найбільш небезпечні речовини для дитячого організму. Вони можуть стати причиною алергії, захворювань шкіри і дихальних шляхів. Одяг дітей до 3 років вкрай не рекомендується прати фосфатним порошком. А якщо у вас або вашої дитини є схильність до алергічних реакцій організму, то фосфатними засобами не можна прати взагалі.
  • Цеоліт. Більш екологічні хімічні речовини, ніж фосфати. Проте вони погано вимиваються з тканин навіть при декількох полоскання. При тривалому контакті зі шкірою можуть викликати свербіж і алергію. Крім того, мікрочастинки цеолітів після висушування одягу змішуються з пилом і також можуть стати причиною захворювання дихальних шляхів.
  • Аніонні ПАР (поверхнево-активні речовини). ПАР – це речовини, які, власне, і сприяють розчиненню бруду і плям на тканинах одягу. Існує 4 види ПАР, серед яких аніонні – найагресивніші. Найбільш поширеним аніонним ПАР вважається лаурилсульфат натрію, який використовується в багатьох косметичних і пральних засобах. Деякі хімічні речовини згладжують дію аніонних ПАР, але для дитячої білизни краще вибирати засоби, до складу яких входять неіоногенні або амфотерні ПАР.
  • Хлор, гіпохлорити. Саме ці речовини відбілюють білизну, але для дитячого порошку вони не потрібні. Особливо, якщо ваша дитина схильна до алергії, шкірних захворювань або астмі.
  • Ароматизатори. Це хімічні речовини, які додають в засоби для прання для більш приємного запаху. Вони синтетичні, тому також можуть стати причиною проблем зі здоров’ям дитини. Дитячий пральний засіб має бути без запаху.

Виробники на упаковках часто вказують повну хімічну назву речовин в складі засобів для прання, через що звичайному покупцю може бути незрозуміло, до якого типу речовин відноситься конкретне з’єднання. Якщо у вас є сумніви, обов’язково перевіряйте назву речовини через інтернет.

Наприклад, бутілфенілметілпропіональ (ліліаль) – це хімічно синтезований аромат з запахом конвалії, який в дитячому пральному порошку абсолютно зайвий. А алкілполіглікозід є абсолютно безпечним неіоногенним ПАР, який повністю підходить для прання дитячої білизни.

 

Міфи про дитячі пральні засоби

Часто проблеми зі здоров’ям дітей трапляються через те, що батьки під впливом різних міфів нехтують правилами прання дитячих речей.

Тому ми вирішили розвінчати найпоширеніші з них.

  • Додаткове полоскання повністю вимиває хімічні речовини з дитячого одягу. Багато господинь використовують звичайний «дорослий» порошок і додаткове полоскання на машинці. Але це шкідливо для дитячого організму – адже хімічні речовини, які використовуються в пральних засобах, повністю вимиваються з тканин тільки після 10-12 полоскань! Погодьтеся, що стільки разів білизну не виполіскує навіть найтурботливіша мама. Тому вкрай важливо, щоб у самому складі прального засобу не було шкідливих речовин – на додаткове полоскання сподіватися не потрібно, хоча воно і не завадить.
  • Дитячий порошок повинен приємно пахнути. Насправді, він не повинен пахнути взагалі. Активні хімічні речовини не мають запаху, а пахнуть тільки аромати. Так, засіб з приємним запахом підсвідомо вважається більш ефективним – здається, що білизна буде чистішою, якщо буде добре пахнути. Але чим менше зайвих хімічних речовин в її складі, тим краще для вашої дитини.
  • Виробники дитячих пральних засобів просто не пишуть про шкідливі речовини в їх складі. Ви можете без проблем запросити сертифікати якості та сертифікати відповідності у виробника. Найчастіше вони знаходяться у відкритому доступі на сайті компанії. Результатам незалежних експертиз, в тому числі державних, можна вірити.
  • Від дитячого порошку білизна з часом сіріє, а кольорові речі втрачають яскравість. Зазвичай це відбувається не через склад прального засобу, а через неправильний процес прання. Наприклад, при неправильному дозуванні, неправильному температурному режимі або при тривалому замочуванні білизни.
  • Гель відпирає краще, ніж порошок, і в цілому безпечніше. Насправді ефективність і безпека прального засобу абсолютно не залежить від його агрегатного стану. Різниця в тому, що порошок, наприклад, легше виробляти, тому він часто дешевший. Гель швидше розчиняється і зручний для швидкого щоденного прання, а пластини зручно зберігати і брати з собою в дорогу. Але якість прання від цього не залежить – звертати увагу потрібно на склад і активні речовини засобу.

І остання порада. При виборі прального засобу керуйтеся не написами на передній частині упаковки – там можна написати практично все, що завгодно, – а виключно складом і наявністю (або відсутністю) активних речовин певних груп. Тільки так ви зможете бути впевнені в якості продукту та його безпеці для власної дитини.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *