Пральні засоби

Вплив звичайних пральних порошків на екологію

Ніколи ще наша планета не зазнавала такого руйнівного впливу діяльності людини на екосистему, як в останні десятиріччя.

Всі ми користуємося пральними порошками і миючими засобами, але мало хто замислюється над тим, що вони завдають шкоди екології – тому що вода з розчиненими в ній хімікатами після прання потрапляє в річки, озера і моря та з часом все більше їх забруднює.

До складу синтетичних пральних засобів входять поверхнево-активні речовини (ПАР), які мають  властивість знижувати поверхневий натяг води. ПАР в поєднанні з фосфатами, відбілюючими речовинами, ароматизаторами та іншими токсичними компонентами пральних порошків утворюють суміш, вкрай небезпечну для мешканців річок і морів.

ПАР зазвичай складаються з декількох видів поверхнево-активних хімічних агентів. Ці активні речовини зв’язуються із частинками інших речовин, розчинених у воді. Зокрема, вступають в реакцію з іонами магнію і кальцію – саме внаслідок цих процесів знижується жорсткість води.

Звичайно, ПАР використовують не тільки у виробництві пральних порошків. Однак більше половини всіх поверхнево-активних речовин,  які створені сучасними технологіями, входять саме до складу пральних порошків та інших миючих засобів.

Потрапляючи в великій кількості у водойми, ПАР порушують екологічну рівновагу та завдають  непоправної шкоди водному середовищу. Вода з розчиненим в ній пральним порошком після прання потрапляє в річки та озера, іноді навіть минаючи очисні споруди. Але навіть якщо забруднена пральними та миючими засобами вода і проходить фільтрацію, то значна частина шкідливих речовин все ж потрапляє у природнє середовище. Внаслідок забруднення водойм поверхнево-активними речовинами і фосфатами якість води з часом все більше погіршується.

Що ж трапляється після того, коли ПАР та фосфати потрапляють у водну екосистему? До чого це може призвести?

У водоймах, перенасичених фосфором, починається неконтрольований процес зростання біологічної продуктивності. Це проявляється в цвітінні води і швидкому розмноженні ціанобактерій, які виробляють токсини. Токсини, в свою чергу, викликають мор риби, отруєння людей і тварин.

Велика кількість біомаси в верхньому шарі води не пропускає сонячне світло на глибину, це призводить до загибелі рослин, які ростуть на дні водойми. Брак кисню у товщі води викликає задуху риб. Риби і тварини, які харчуються донними рослинами, поступово зникають.

Тим часом у грунті забрудненої водойми відбувається розкладання відмерлих організмів без доступу кисню з виділенням фенолу, сірководню та метану, а ці речовини – отрута для всього живого. Невблаганно змінюється якість води, її біоценоз. Ми поливаємо грунт забрудненою хімікатами водою – змінюється хімічний склад вирощених овочів і фруктів.

Домашні тварини п’ють воду з отруєних річок та озер – і м’ясо, і молоко стають шкідливими для здоров’я людей.

Екосистема водойм все швидше трансформується: гине велика частина флори і фауни, воду більше взагалі не можна пити і навіть не можна використовувати в побуті: вона не тільки брудна, а й має поганий запах. Озера, ріки та струмки, які постраждали від фосфатів, перетворюються у болота…

Від глобальної катастрофи річки та озера помірної кліматичної зони зараз ще трохи рятують довгі  холодні зими, бо при низьких температурах зростання шкідливих для екосистеми водоростей і бактерій сповільнюється або тимчасово припиняється. Однак, якщо вже сьогодні не зупинити повсюдне потрапляння прального порошку в водойми, то шкода, принесена екології, досягне катастрофічного рівня дуже швидко. Тим більше, що клімат теж рік від року міняється.

Як же понизити шкідливий вплив від пральних засобів на екологію? Як зберегти для нащадків озера, ріки та моря?

Вихід єдиний: користуватися для прання такими порошками і гелями, інгредієнти яких характеризуються біорозкладністю і не завдають шкоди природі. Такі пральні засоби не містять фосфатів і хлору, а замість синтетичних ароматизаторів в них використовуються натуральні, зроблені з рослинних ефірних олій. Вони не порушують природний баланс і не завдають шкоди екології.

Саме до таких пральних засобів належать і еко-пластини для прання Dizolve, розроблені та виготовлені в Канаді.

У складі цих пластин немає нічого зайвого або шкідливого, ніяких компромісів – тільки натуральні миючі компоненти. Dizolve – пральний засіб, безпечний не тільки для навколишньої природи, а й для здоров’я всієї родини та найніжнішої шкіри маленьких дітей. Він гіпоалергенний, економічний і виконаний у інноваційній формі тонких листочків.

Здоров’я людини тісно пов’язане зі здоров’ям планети. Нам потрібна чиста вода і екологічне природне середовище, в якому почуч з нами житимуь безліч тварин і рослин.

Пора стати свідомішими і відповідальними. Перед собою. Перед дітьми. Перед майбутнім.

5 thoughts on “Вплив звичайних пральних порошків на екологію

 1. Лев:

  Спасибо за информацию.

 2. Василий:

  В высшей степени обьективная информация. К месту поразмыслить.

 3. Тамара:

  Спасибо за исчерпывающую информацию

 4. Тимур:

  Спасибо ценная информация

  1. Tимур, спасибо за Ваш отзыв.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *